Temel seviye analizlerden, en ileri düzeyde analiz tekniklerine kadar uygulamalar yapıyoruz.

lab_director_office_computerBugüne kadar yüzlerce çalışma ve binlerce analiz gerçekleştirildi. Henüz herhangi bir çalışma için bir başarısızlık durumunun olmamış olması ise sevindirici bir durum.

Bu çalışmaların %80 kadarı yurt içindeki çalışmalar için gerçekleştirilmiş olup  bunların çoğunluğunu Boğaziçi, Marmara, Bilgi, Yıldız Teknik, Bilkent, İzmir Ekonomi, İstanbul Üniversitesi’nden ve daha bir çok üniversiteden öğrenciler ve öğretim üyeleri, Tanınmış Araştırma ve Danışmanlık Firmaları, Denetim Firmaları oluşturmakta, %20’lik kısmını ise yurtdışındaki LSE, Boston College, Southampton, Pantheon Sorbonne, Washington, Georgetown, Vienna, Tilburg, Manchester Üniversiteleri ve Econometric Consulting hizmeti veren danışmanlık grupları bulunmaktadır.

 

Çalışmaların Kompozisyonu

 • Yandaki şemada bugüne kadar istenen ve yapılan tüm çalışmalara dair temel bir grafik bulunmaktadır.
 • Bu grafik içerisinde çalışmaların betimsel kompozisyonu görülebilir.
 • Tüm değerler yüzdelik olup, yaklaşık sonuçları vermektedir.
 • Kod yazımı opsiyonel olduğu için bu kısaltma parantez ile verilmiştir.
 • Sayfanın sonunda çalışmaların özet istatistiklerini de görebilirsiniz.

Temel Felsefemiz

"kısa bir not"
 • Bizden danışmanlık hizmeti alan tüm insanları müşteri olarak değil birlikte çalıştığımız bir arkadaş olarak görmek, sürece birlikte katkıda bulunmak temel amacımız çünkü tam tanımıyla "boutique" bir hizmet vermek istiyoruz. Buradaki temel gayemiz ise karşılıklı öğrenme ve merak sürecinin iki yönlü olarak açık tutulmasını sağlamak ve başarının tesadüfi olmamasını gerçekleştirmektir.
  Y. K., PhD. C. (ITU)

Öncelik "Merak Etmek!"

"çocuksu bir merakla öğrenmek öncelikli yaşam amacımız.hiç bir şeyi hemen kabul veya red etmiyor, nasıl diye sormadan peşini bırakmıyoruz"
 • Bugüne kadar bilgi birikimimize sürekli olarak koruduğumuz ve yaşam erkimiz "merak"ımızı gidererek ulaştık ancak hala kendimizi yeterli görmüyoruz, görmeyeceğiz. Hiç bir karmaşık model karşısında merakın ve öğrenme açlığının dayanabileceğini düşünmüyoruz.Her çalışma bize farklı bir tecrübe olarak geri dönüyor, aynı araştırma merakını danışmanlık verdiğimiz arkadaşlarımıza da kazandırmayı bir borç bildik. Başarılar dileriz.
  İ. S. , PhD. (University of Illinois at Urbana Campaign)

İSTATİSTİKLER

610 +

BİTİRİLEN ÇALIŞMA

845.000 +

SATIR ANALİZ KODU

14.200 +

SAAT ÇALIŞMA SÜRESİ

520 +

KİŞİ İLE ÇALIŞMA
TOP